Stuburo išvarža, dar vadinama tarpslankstelinio disko išvarža, atsiranda, kai tarpslankstelinis diskas, esantis tarp stuburo slankstelių, praranda vientisumą. Diskas veikia kaip amortizatorius tarp slankstelių, padedantis stuburui būti lanksčiam. Kai disko išorinė dalis pažeidžiama, vidinė dalis gali išsiveržti ir užspausti stuburo nervus. Tai gali sukelti skausmą ir kitus simptomus, priklausomai nuo to, kurioje stuburo dalyje išvarža atsirado.
„Absoliučiai didžioji daugumą mūsų klinikos duris praveriančių klientų ieško pagalbos dėl stuburo išvaržos keliamo galūnių, nugaros ar net galvos skausmų, tirpimo, maudimo. Bloga žinia ta, kad stuburo išvaržos išgydyti kartais neįmanoma net ir chirurginiu būdu, tačiau visiškai įmanoma su ja gyventi be skausmo ir diskomforto“, – sako stuburo klinikos SANUS AXIS manualinės terapijos specialistas Sergii Ratushnyi.
Pasak jo, nemažai klientų jau būna išbandę daug ir įvairių gydymo būdų, aplankę dešimtis garsių ir gerai žinomų specialistų, negalėdami gyventi pilnaverčio gyvenimo netgi pasiryžę operacijai, tačiau neretas atvejis, kai net po sėkmingo chirurginio gydymo, praėjus kuriam laikui, išvarža vėl „sugrįžta“.
S. Ratushnyi teigia, kad dažniausiai pasitaikančios išvaržos yra juosmens srities (maždaug 60 proc. ) ir kaklo srities (maždaug 40 proc.)
„Išvaržų nuolat daugėja, nes didžiąją dalį dienos dauguma praleidžia sėdėdami. Pandemija paliko ryškų pėdsaką, nes žmonės pamatė, kad darbus gali atlikti ir neišeidami iš namų, o tai reiškia, kad mes pradėjome judėti dar mažiau, sėdėjimas prie kompiuterių ar išmaniųjų įrenginių daro didelę įtaką laikysenai. Prie išvaržos atsiradimo prisideda ir netinkama mityba bei genetinis polinkis. Taip pat viena pagrindinių priežasčių nulemianti išvaržos susiformavimą – diskų degeneracija, kuri atsiranda dėl amžiaus – vyresnio amžiaus žmonėms tarpslanksteliniai diskai kasmet tampa vis mažiau elastingi, todėl gali lengviau įtrūkti ar susispausti“, – pabrėžė S. Ratushnyi.
Pasak specialisto, išgirdę diagnozę „išvarža“, žmonės savo netinkamu elgesiu situaciją gali tik pabloginti.
„Sužinoję apie tai, kad turi išvaržą, kai kurie žmonės pradeda daug sportuoti ir nebūtinai pasirenka tinkamiausius pratimus, taip padarydami sau dar daugiau žalos. Todėl pirmiausiai rekomenduoju kreiptis į specialistus ir neužsiimti savigyda ir saviveikla“, – pabrėžė SANUS AXIS klinikos specialistas.
Stuburo išvaržos simptomai
Stuburo išvaržos simptomai gali skirtis priklausomai nuo vietos ir išvaržos dydžio. Dažniausi simptomai yra:
- Skausmas:
- Juosmeninėje dalyje: dažniausiai sukelia skausmą apatinėje nugaros dalyje, kuris gali plisti į sėdmenis, kojas ar pėdas (radikulopatija).
- Kaklinėje dalyje: gali sukelti skausmą kakle, kuris plinta į pečius, rankas ar rankų pirštus.
- Jutimo sutrikimai:
- Tirpimas ar dilgčiojimas paveiktoje kūno dalyje (dažniausiai rankose ar kojose).
- Susilpnėję refleksai.
- Raumenų silpnumas:
- Paveikti nervai gali sukelti raumenų silpnumą rankose ar kojose.
- Gali būti sunku vaikščioti, kelti daiktus ar atlikti kasdienes užduotis.
- Skausmo stiprėjimas:
- Skausmas dažniausiai sustiprėja po fizinės veiklos, ilgo stovėjimo ar sėdėjimo.
Jei išvarža stipriai spaudžia nervus arba stuburo smegenis, gali pasireikšti rimtesni simptomai, tokie kaip šlapinimosi ar tuštinimosi kontrolės sutrikimai.
Stuburo išvaržos gydymas
Stuburo išvaržos gydymo tikslas – sumažinti skausmą, atkurti judėjimą ir išvengti komplikacijų.
Klinikoje SANUS AXIS atliekamas stuburo išvaržos gydymas:
- Neskausmingas.
- Pagerėjimas juntamas jau po pirmų procedūrų.
- Atliekamas profesionalų.
- Naudojama įranga, kurios analogų Lietuvoje nėra.
- Vidutiniškai gydymo kursas trunka 5 procedūras.
Daugelis stuburo išvaržų atvejų gali būti efektyviai valdomi be chirurginio įsikišimo. Ateikite į SANUS AXIS ir mes Jums parodysime, kiek daug gali šiuolaikinių technologijų ir patyrusio specialisto rankų tandemas.
Registruokitės telefonu: +370 684 94 777